3 Mart 2013 Pazar

Ev Hanımlığı Zor İş

Evlilik bir genç kızın hayallerinin son noktası. Kız çocuklarının oyunlarının bile ana konusu ev hanımı olmak evcilik. Tabi çamurdan rastgele yapraklara sarmalar, kumlardan çiçek yapraklarıyla süslenmiş pastalar yapmak kolaydı.
Ama günümüzde hem iş hayatı hem ev hanımlığı eş güdümlü devam etmek zorunda. Ben de mesleğimin 5. yılında evliliğimin 6. ayında çiçeği burnunda bir gelin olarak epey zorlanıyorum bu uyumu yakalamakta.
İnternet epey işime yarıyor tabi. Yemek tarifleri, çekmece düzenleme yöntemleri, pratik bilgiler... İşimi kolaylaştıracak herşeyi alıp kullanıyorum.

Mükemmel öğretmen, mükemmel ev hanımı, mükemmel eş üçünü bir arada olmak istiyorum, başaramıyorum ve yoruluyorum. Bir de anne olmak var tabi onu da ekleyince gözüm korkuyor. Tüm bunların birleşimi yoğun stresli bi hayat.
Hem spor yapmak, hem bakımlı olmak, hem güzel yemekler yapmak istiyorum. Aynı zamanda pırıl pırıl bir ev, zamanında yıkanmış ütülenmiş çamaşırlarım olsun. Sosyal hayatım da olsun. Gezip tozayıp, film izleyeyim.
Çok şey mi istiyorum?
Sizler nasıl yetişiyorsunuz? veya yetişmek mümkün mü?
Pratik önerileriniz var mı?

1 yorum:

Ays dedi ki...

Hepsine birden yetişmenin tek yolu yardımcı almaktır.Eğer bir yardımcın yoksa mümkün değil bunların hepsini yetiştiremezsin.
Yapman gereken tek şey olduğu kadar demeyi öğrenmek veya öncelikler listesi oluşturmalısın ve ona göre planlar yapmalısın